Blog

Naozaj výhodné sporenie s podporou štátu!

Naozaj výhodné sporenie s podporou štátu!

O čom vlastne tretí pilier je?

V tomto blogu sa budem venovať možnosti sporenia, ktoré štát veľmi iniciatívne začína podporovať a zvýhodňovať. Jedná sa o takzvaný tretí pilier.

Je to produkt, ktorý prešiel niekoľkými úpravami, no jedna z najdôležitejších bola v roku 2015, kedy štát tento produkt daňovo zvýhodnil. Zatiaľ je v podobe, že zamestnanec, ale aj živnostník, si môže svoje vklady do výšky 180,- € / rok použiť pri ročnom zúčtovaní dane alebo v daňovom priznaní ako daňovo uznateľný náklad.

Ako to vyzerá v praxi?

V praxi to znamená, že klient bude vkladať napríklad 15,- € / mesiac do tohto tretieho piliera a tým pádom ušetrí 19 % z tejto sumy tým, že uzná toto svoje sporenie ako náklad, čo je v prepočte 34,20 €. Odporúčam tieto ušetrené alebo vyplatené peniaze podľa situácie klienta vložiť do tohto sporenia, momentálne najvýhodnejšieho sporenia garantovaného štátom. Podľa správneho výberu spoločnosti a samozrejme aj výhodných nastavení produktu získa ešte úrok 3 % p. a. na celú hodnotu účtu. Dokopy tak môžeme hovoriť o sporení s úrokom 22 %. !

Tretí pilier môže obsahovať aj príspevky zamestnávateľa, ak pracujete v určitých profesiách alebo firmách a tým pádom už naozaj hovoríme o bezkonkurenčnom sporení. Zistite v spolupráci s odborníkmi s LK realinvest s.r.o. , či môžete aj vy využívať tento produkt, poprípade ako ho čo najefektívnejšie nastaviť vo Váš prospech. Samozrejme, bezplatne získate tak aj ďalšie informácie o tomto produkte, aby ste sa mohli správne rozhodnúť. Len pre porovnanie, aby klient dostal štátnu podporu 66,39 € na produkte Stavebných sporiteľní, musí vložiť 1327,80 €. V tomto prípade mu stačí 180,- € / rok a dostane 34,20 € plus úrok.

Kategória: Finančné služby